• Akreditácia Erasmus+

• Radi by sme sa s Vami podelili o úžasnú správu - naša škola získala 4-ročnú akreditáciu na projekt Erasmus+. Po mobilite v Maďarsku na žiakov čakajú pobyty v Írsku, Grécku, Poľsku a neskôr aj v Taliansku a Španielsku. Už teraz sa tešíme na spoločné zdieľanie zážitkov našich žiakov!

• Bloková výučba  - 1. a 2. február 2024
          • Bloková výučba - 1. a 2. február 2024

• Milí žiaci a rodičia,

1. a 2.  februára 2024 sa uskutoční bloková - projektová výučba, určená predovšetkým žiakom všetkých ročníkov IT odboru, ale aj pre bilingválny odbor. Prednášajúcimi budú lektori zo spoločnosti PROGRAMKO s.r.o. a firmy Soitron s.r.o.

Program bude nasledovný:

• Deň otvorených dverí - 28. 2. 2024

• POZVÁNKA

pre záujemcov o štúdium

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

28. február 2024 o 15:00

Milí rodičia a žiaci 8.9. ročníka ZŠ,

pozývame Vás na Deň otvorených dverí, počas ktorého budete mať príležitosť nazrieť do výchovno-vzdelávacieho procesu nášho gymnázia.

Pripravujeme prezentáciu jednotlivých predmetových sekcií, v rámci ktorých Vám učitelia a žiaci našej školy radi odpovedia na všetky otázky.

Zároveň Vám predstavia organizáciu a netradičné metódy a formy vyučovania. Môžete si vypočuť dojmy žiakov, ktorí absolvovali Erasmus+ pobyt v Maďarsku a stretnete sa s predsedníčkou  žiackeho parlamentu.

Na záver to najdôležitejšie – budete mať možnosť vyskúšať si „prijímačky na nečisto“, ktoré budú obsahovo simulovať reálny prijímačkový test.

Tešíme sa na Vás!

Prosím, potvrďte svoju účasť do  26. 2. 2024 na e-mail tajomnickaszs@sgfuturum.sk. .

Časový harmonogram DOD

​​​​​​​​

• Prípravné kurzy z ANJ

• Pre prejavený záujem sa tento rok realizujú prípravné kurzy pred prijímacími pohovormi prezenčnou aj online formou. Prezenčne sa zrealizuje 6 stretnutí po 4 vyučovacie hodiny a  online 12 stretnutí po 2 vyučovacie hodiny.

Aktuálne termíny kurzov

Termíny prezenčných kurzov:

20. 1. 2024, 3. 2. 2024, 9. 3. 2024, 23. 3. 2024, 6. 4. 2024, 27. 4. 2024

Termíny online kurzov:

27. 1. 2024, 3. 2. 2024, 10. 2. 2024, 17. 2. 2024, 24. 2. 2024, 2. 3. 2024, 9. 3. 2024, 16. 3. 2024, 23. 3. 2024, 30. 3. 2024, 6. 4. 2024, 13. 4. 2024

Viac informácií o kurzoch nájdete na našej stránke v časti  "Pre záujemcov".

• Kávička s vedením SG Futurum

• Vážení rodičia všetkých záujemcov o štúdium na našom gymnáziu,

pozývame Vás na stretnutie s vedením školy, t.j. so zástupkyňou zriaďovateľa a riaditeľkou školy.

Pri dobrej kávičke Vám predstavíme našu školu a zodpovieme všetky otázky, ktoré Vás zaujímajú.

Máte možnosť vybrať si z viacerých termínov: 23. 1., 6. 2., 5. 3., 19. 3. v čase medzi 15:00 - 17:00.

Termín je potrebné rezervovať si mailom aspoň dva dni vopred: manager@sgfuturum.sk

Ďakujeme a tešíme sa na Vás.

• Kávička s vedením SGF

• Vážení rodičia všetkých záujemcov o štúdium na našom gymnáziu,

pozývame Vás na stretnutie s vedením školy, t.j. so zástupcom zriaďovateľa a riaditeľkou školy.

Máte možnosť vybrať si z dvoch termínov: 5.12 a 12.12., v čase medzi 15:00 - 17:00.

Ďakujeme a tešíme sa na Vás.

• Prípravné kurzy z ANJ

• Chceš sa stať žiakom našej školy?

Využi možnosť absolvovať Prípravné kurzy z anglického jazyka, ktoré budú prebiehať formou online hodín (8 sobôt po 3 hodiny), počas ktorých si zhrniete učivo základnej školy.

Prihlásiť sa môžete zaslaním mailu na tajomnickaszs@sgfuturum.sk do 12. januára 2024

Viac informácii na našej stránke v sekcii „Pre záujemcov".

• Dňa 22.11. 2023 od 9:00 do 12:00 hod. Vás pozývame na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ.

Našou ambíciou je predstaviť Vám interaktívne vyučovacie metódy v predmetoch vyučovaných v anglickom jazyku, previesť Vás priestormi školy (triedy, IT učebne, laboratóriá) a stráviť s Vami príjemný čas pri rozhovoroch s vedením školy a občerstvení. Okrem žiakov sú srdečne vítaní aj rodičia, či sprevádzajúci učitelia ZŠ.

Program:

• 9:00 – 9:30 otvorenie
            • 9:30 – 12:00 zážitkové vyučovanie predmetov: anglický jazyk, dejepis, umenie a kultúra, chémia, fyzika, informatika
            • 9:30 – 12:00 výstava stavebníc Lego a kreatívna dielňa
            • 12:00 – ukončenie

V prípade záujmu Vás prosíme o potvrdenie účasti do 20.11.2023 na email: coordinator.iro@sgfuturum.sk

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na tel.č. 0908728698, rhulin@sgfuturum.sk

• EduCouch

•

O.z EduCoach vďaka zriaďovateľovi Future n.o. ponúka inovatívny pro-bono projekt určený pre žiakov predposledných a posledných ročníkov našej školy. Dáva im príležitosť vyskúšať si profesionálne koučovacie rozhovory. Ambíciou tohto projektu je podporiť potenciál žiakov, ich osobnostný rozvoj a zároveň popularizovať koučing ako inovatívny prístup vzdelávania na pôde jednotlivých škôl.

• Čitateľská, Finančná a matematická gramotnosť

• Pozývame žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ na overenie si svojich kompetencií v oblasti čítania s porozumením, matematických zručností a finančnej gramotnosti.

Registrovať sa môžete mailom na coordinator.iro@sgfuturum.sk individuálne alebo cez výchovného poradcu Vašej školy.

Najšikovnejší žiaci budú odmenení hodnotnými cenami.

• Chill room

• Žiaci SG FUTURUM môžu využívať „CHILL ROOM“ okrem relaxu a zábavy i na prácu na dvoch nových počítačoch HP AiO G8 23,8“. Miestnosť je otvorená počas celého dňa.                                                                    Tretí počítač bude umiestnený už čoskoro v knižnici školy.                                                                            Zriaďovateľ SG FUTURUM chce dať i touto aktivitou našim žiakom možnosť efektívnejšie a plnohodnotnejšie využívať ich voľný čas.