• IT odbor

• Študijný odbor:       7902J 00 – gymnázium (IT odbor)

Vyučujúci jazyk:     slovenský

Dĺžka štúdia:            4 roky

Prijatie:                   žiaci 9. ročníka – podmienkou je úspešné vykonanie prijímacích skúšok zo slovenského jazyka a literatúry a z (kritéria prijímacích skúšok budú zverejnené na webovej stránke školy)

Charakteristika odboru: štúdium gymnázia rozšírené Školským vzdelávacím  programom najmä o informatiku, informatické predmety a matematiku.

Prečo študovať tento odbor?

• Úplné stredné vzdelanie so zameraním na informatiku – odborom budúcnosti.
          • Po ukončení štúdia možnosť pokračovať v štúdiu na vysokej škole alebo uplatniť sa v IT sektore.
          • Štúdium informatických predmetov: objektový prístup k riešeniu problémov (programovanie v programovacom jazyku JAVA), počítačové systémy a siete, databázy, internet vecí, počítačová grafika, informatika v prírodných vedách a informatike.
          • Sme členmi združenia IT Valley, aktívne spolupracujeme so združením AjTyvIT, ktoré sa zameriava na uplatnenie dievčat v oblasti informačných technológií.
          • Školský vzdelávací program, učebný plán a osnovy vypracované v spolupráci s IT Valley v Košiciach a Žilinskou univerzitou
          • Stali sme sa Partnerskou školou v rámci projektu IT akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.
          • Počas štúdia majú žiaci možnosť získať z informatiky – certifikát CISCO a certifikát ECDL.
          • Výučba prebieha v moderne vybavených učebniach s nízkym počtom žiakov v triedach.
          • Organizácia workshopov a iných podujatí na podporu výučby informatiky.
          • Konzultačné hodiny učiteľov pre žiakov a rodičov
          • Motivačné programy pre študentov: študent roka, študent mesiaca, súťaž o triedu roka
          • No bullying school – škola bez šikanovania
          • Informovanosť žiakov a rodičov – používanie elektronickej triednej knihy a elektronickej žiackej knižky. Pravidelné stretnutia žiakov celej školy na school assembly. Mesačné posielanie newsletteru rodičom o aktuálnom dianí na škole.
          • Na škole funguje školská knižnica, ktorá umožňuje žiakom požičať si beletriu a odbornú literatúru v anglickom a slovenskom jazyku
          • Vo výučbe využívanie nie len tradičných, aj moderných spôsobov, ktoré žiakov motivujú.
          • Individuálny prístup ku každému žiakovi, ktorý zohľadňuje prirodzené nadanie  a talent každého žiaka.
          • Organizácia exkurzií a výletov aj do zahraničia
          • Naši žiaci sa pravidelne zúčastňujú vedomostných a športových súťaží regionálnej aj celoslovenskej úrovne.
          • Podporujeme činnosť žiackej školskej rady – pravidelné stretnutia vedenia školy so žiakmi – spoločné riešenie podnetov, plánovanie podujatí a pod.
          • Sme poskytovatelia programu DofE – medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu – rozvoj talentu a motivácie žiakov v 4 oblastiach: rozvoj talentu, rozvoj športu, dobrovoľná expedícia a dobrovoľníctvo
          • Disponujeme moderne vybavenými odbornými učebňami informatiky a laboratória fyziky, biológie a chémie.
          • Na výber je množstvo zaujímavých krúžkov (Krúžok obchodnej a odbornej nemčiny, Krúžok z chémie, Krúžok z fyziky, Po stopách inulosti, kurzy programovania,...)
          • Rodinná atmosféra – dobré vzťahy medzi žiakmi, učiteľmi a žiakmi a učiteľmi