Elektronická prihláška

Navigácia

 • Rodičovské združenie pre prvé ročníky

  Oznamujeme rodičom žiakov prvých ročníkov, že v utorok 4. októbra 2016 sa uskutoční rodičovské združenie pre prvé ročníky. Začiatok bude o 15.30 hod. v audiovizuálnej učebni na 1. poschodí. Následne bude pokračovať triedne rodičovské združenie v učebniach prvých ročníkov.

 • 21. 9. 2016

  Dňa 21.9.2016 sa študenti 3. ročníka zúčastnili prednášky CPPPaP na tému "Obchodovanie s ľuďmi". Prednáška sa diala v dvoch rovinách - filmovej a diskusnej. Obchodovanie s ľuďmi predstavuje závažný fenomén, ktorý zasahuje krajiny po celom svete, Slovensko nevynímajúc. Naše gymnázium reaguje aj na takéto pálčivé javy súčasnej doby. 

 • Čo nového v októbri?

  6. 9. 2016

  Aké aktivity plánuje škola v mesiaci október sa dozviete v sekcii "Pripravujeme pre Vás".

 • Učebnice cudzích jazykov pre prvákov v školskom roku 2016/2017

  Predmet

  Presný (doslovný) názov učebnice

  Autor (vydavateľ)

  ISBN

  Cena

  Poznámka

  ruský jazyk

   

  Raduga po novom 1 – učebnica

  Raduga po novom 1 – pracovný zošit

   

  Fraus naklad.,

  Jelínek Stanislav

  9788072389889

  9788072389896

  10€

  7€

  Učebnice je potrebné zakúpiť individuálne

  francúzsky jazyk

  Campus 1 – učebnica

  Capus 1 – cahier d´exercices

  Jacky Giradet;

  Jacques Pecheur

  9782090333084

   

  cca 20€

   

  Učebnice sa zakúpia hromadne v septembri.

  anglický

  jazyk

   

  English Grammar in Use

   

   

  Raymond Murphy

   

  9780521189392

   

  cca 22€

   

  Učebnice sa zakúpia hromadne v septembri.

  španielsky jazyk

  Aventura 1

  vydavateľstvo Klett

  9788073970239

  cca 20 €

  Učebnice je potrebné zakúpiť individuálne

  nemecký jazyk

  určí sa na začiatku školského roku

   

   

   

  Učebnice sa zakúpia hromadne v septembri.

 • 4. 7. 2016

  Po skončení školského roka sme si aj my učitelia oddýchli, spoločne posedeli na letisku v Trenčíne a tiež absolvovali výhliadkové lety lietadlom nad Trenčínom. Prajeme vám krásne prázdniny, dajte na seba pozor a v septembri sa vidíme! :)

 • Prečo si vybrať práve SG FUTURUM?

  Anglické bilingválne gymnázium FUTURUM ponúka:

   

  - inovatívnu formu školského vzdelávacieho programu

  - 36 hodín výučby anglického jazyka

  - 35 hodín výučby všeobecno-vzdelávacích predmetov v anglickom jazyku

  - 13 hodín výučby iných cudzích jazykov

  - maturitnú skúšku na úrovni C1

  - participáciu na programe „Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (program DofE)“

  - výučbu zahraničnými lektormi

  - zrenovované, moderné priestory, jazykové učebne a laboratóriá

  - týždne otvorenej výučby

  - prípravné kurzy k prijímacím pohovorom

  - prijímačky "na nečisto"

  - uplatnenie v progresívnych krúžkoch ako napr. dramatický krúžok v angličtine, programovanie, príprava na medicínu...

  - chceš niečo viac? Umožníme ti rozvíjať svoju vlastnú kreativitu

  Sleduj náš web: www.sgfuturum.edupage.sk  a facebook  https://www.facebook.com/sgfuturum/, kde sa dozvieš všetko o našich pripravovaných ponukách.

   TAK NEBUĎ PRIEMER, UKÁŽ ČO JE V TEBE!

 • 1. 7. 2016

  Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (The Duke of Edinburgh´s International Award) je celosvetovo rozšírený vzdelávací program pre mladých ľudí vo veku od 14 do 24 rokov.

  Program podporuje mladých ľudí v samostatnosti a zodpovednosti. Každý účastník programu si v rámci kľúčových oblastí dobrovoľne stanovuje vlastné ciele, ku ktorým potom smeruje. Ide o osobnú výzvu a  nie o napĺňanie cieľov stanovených niekým iným.

  Mladí  ľudia si v programe zostavujú vlastné ciele a volia si aktivity, ktoré ich zaujímajú. Dlhodobo a pravidelne sa venujú aktivitám v štyroch kľúčových oblastiach: Rozvoj talentu, Dobrovoľníctvo, Športová aktivita a Dobrodružná expedícia. Na ceste k splneniu vlastných cieľov zaznamenávajú svoje pokroky a na konci cesty sú vždy ocenení. Účastnící programu si môžu vybrať, či sa zapoja do Bronzovej, Striebornej alebo najzložitejšej- Zlatej úrovne. Každý účastník potom súťaží len sám so sebou a všetky prekážky, ktoré v priebehu prekoná, mu pomáhajú lepšie spoznať samého seba, získať nové zručnosti a sebavedomie. Do cieľa ho dovedie hlavne odhodlanie a vytrvalosť.  

  Do programu sa zapojilo po celom svete niekoľko miliónov mladých ľudí a sme radi, že  sa do programu zapojila aj naša škola a od šk.roku 2016/ 2017 bude program ponúkať ako Miestne centrum programu pre mladých ľudí nie len našej školy.

 • 28. 6. 2016

  Žiaci našej školy sa zúčastnili akčného výletu, ktorého cieľom bolo „niečo zažiť, niečo spoznať, trochu sa báť, prekonať samého seba a hlavne sa veľa nasmiať“.

  Prvý deň začal prednáškou HZS Malá Fatra, kde im záchranár porozprával, ako funguje záchranný systém na Slovensku, aké sú zásady bezpečného pohybu na horách v letnom a zimnom období. Potom si žiaci mali možnosť vyskúšať svoje fyzické a lezecké schopnosti v lanovom parku v Malej Lučivnej a odtiaľ sa presunuli na dvojhodinový splav rieky Orava v smere Párnica – Kraľovany, počas ktorého sa, ako správni vodáci :-), stihli poniektorí aj okúpať.

  Druhý deň zistili, aké je to pustiť sa najrýchlejšou bobovou dráhou na Slovensku v Pavčinej Lehote a výlet zavŕšili vtipnou prehliadkou Demänovskej ľadovej jaskyne. Svet okolo nás je plný nádherných prírodných javov, nad ktorými zastane rozum a srdce pookreje, ak ich dokážeme vidieť.

  Dúfame, že naši žiaci aspoň kúsok tohto sveta zhliadli.

  Dovidenia o rok :-)

 • 16. 6. 2016

  Pred koncom školského roka sa pre žiakov 2. ročníkov uskutočnil Kurz letných pohybových aktivít formou turistiky. Žiaci prekonávali prírodné aj umelé prekážky, spoznávali severné aj južné náučné chodníky, navštívili pamätník obetí fašizmu na Brezine a kondíciu si preverili prekonaním desiatok kilometrov.

 • Blahoželáme maturantom!

  Od pondelka 23. mája do stredy 25. mája prebiehala v Súkromnom gymnáziu FUTURUM   ústna forma internej časti MS 2016, ktorej sa zúčastnilo 39 žiakov piateho ročníka päťročného bilingválneho štúdia,  študijný odbor 79 02 5 74 gymnázium – bilingválne štúdium. Žiaci maturovali celkom zo 14 predmetov. Všetci zvládli ústnu formu internej časti MS 2016 úspešne. Najlepšie výsledky dosiahli naši piataci v predmetoch  francúzsky jazyk a ekonomika, kde bol priemer 1,00. Za nimi nasledovali geografia – 1,14, informatika 1,2, chémia – 1,36, anglický jazyk B2 – 1,41, biológia – 1,47, slovenský jazyk a literatúra – 1,53. Celkový priemer školy v internej časti MS 2016 bol 1,48. O tento výsledok sa zaslúžili všetci maturanti, ale predovšetkým jedenásť žiakov piateho ročníka, ktorí zmaturovali na samé jednotky. Poďakovanie za tieto výsledky patrí nielen žiakom, ktorí sa naozaj snažili presvedčiť maturitné komisie o svojich vedomostiach, ale aj učiteľom, ktorí ich päť rokov systematicky k týmto úspechom viedli. 

   

  ÚFIČ MS 2016

  Naši najlepší:

  Ema Bajová, Mariana Dobrodenková, Zuzana Hupková, Veronika Janošcová, Maroš Kompas, Simona Kuchynková, Alica Kukučová, Michaela Kuzmová, Emma Matyášová, Júlia Mlčúchová, Natália Straková.

 • 9. 5. 2016

  Na hodinách TV sa najlepšie dievčatá 3. a 4. ročníkov prezentujú aj netradičnými športovými aktivitami, ako je šplh na lane, gymnastika a gymnastické zostavy vo dvojiciach. Zaslúžia si náš obdiv a uznanie.

 • 27. 4. 2016

  Študent I.V A triedy Peter Michal Kotleba sa prebojoval so svojim výskumom v oblasti etológie živočíchov cez školské a krajské kolo do celoslovenského kola olympiády z biológie. Konečné 9. miesto v konkurencii študentov celého Slovenska hodnotíme ako veľký úspech. Za dosiahnuté výsledky srdečne gratulujeme!

 • Úspech na Štúrovom Uhrovci - krajská súťaž v prednese poézie a prózy

  Krásne 3. miesto v prednese poézie obsadil  študent II.A tr. Samuel Štefánek. Prednášal ukážku z autorskej dielne V. Vysockého.

  Z umiestnenia sa tešíme o to viac, že v uvedenej kategórii  2. a 1. miesto nebolo udelené
 • Deň narcisov

  17. 4. 2016

  Naši študenti sa aj tento rok zapojili do charitatívnej akcie "Dňa narcisov". Tento rok sa na celom Slovensku konal jubilejný 20. ročník. Na konto Ligy proti rakovine sme zaslali krásnych 500,37 EUR, čo je opäť viac ako minulý rok. Všetkým, ktorí sa akokoľvek zúčastnili tejto zbierky zo srdca ďakujeme! 

 • 13. 4. 2016

  Dňa 07.04.2016 sa v Súkromnom gymnáziu FUTURUM uskutočnilo stretnutie s Mimoriadnym  a splnomocneným veľvyslancom Ruskej federácie v Slovenskej republike pánom Alexejom Leonidovičim Fedotovom, ktorého sprevádzala  Prvá tajomníčka veľvyslanectva Ruskej federácie p. Natália Mareeva.

  Stretnutia sa zúčastnilo vedenie gymnázia riaditeľ Ing. Štefan Štromajer, generálna manažérka p. Ing. Marcela Pavičková, lektorka ruského jazyka a predsedkyňa  Zväzu Rusov v Trenčíne – BEREGA p. Mgr. Natália Říhová, žiaci Súkromného gymnázia FUTURUM a delegáti zväzu . Po privítaní riaditeľ Súkromného gymnázia predstavil pánovi veľvyslancovi školu.  Pán veľvyslanec Fedotov si so záujmom prezrel učebné priestory školy a uznanlivo ohodnotil výkony žiakov v chemickom laboratóriu. 

  V druhej časti stretnutia sa žiaci Súkromného gymnázia FUTURUM – Šárka Božíková, Tatiana Gombarčíková, Ema Dobrodenková, Kristína Podolánová a Domonik Švehla blysli svojou znalosťou ruského jazyka a prezentovali mesto Trenčín aj školu p. veľvyslancovi v ruskom jazyku, čo p. veľvyslanec vysoko ocenil. 

  Po skončení prezentácií prebiehala diskusia s p. veľvyslancom Fedotovom. V rámci diskusie si p. veľvyslanec so záujmom vypočul informácie o spolupráci Súkromného gymnázia FUTURUM a Ruského centru vedy a kultúry v Bratislave. Vo svojom vystúpení hovoril o rôznych projektoch medzinárodnej spolupráce na úrovni stredného školstva, krátko sa zmienil o možnosti štúdia na ruských univerzitách  a podporil učiteľov a žiakov v hľadaní nových, príťažlivejších foriem výučby ruského jazyka. Pán veľvyslanec hovoril o možnostiach štúdia slovenských študentov v Rusku a o tom, ako sa rozvíjajú kontakty v oblasti vzdelávania. Stabilne sa napĺňa kvóta pre štúdium v Rusku v rámci dohovoru medzi Ministerstvom školstva a vedy Ruskej federácie a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky o spolupráci v oblasti vzdelávania.  Podľa jeho slov v posledných rokoch sa zaznamenáva rast popularity ruského jazyka v krajine. Ruský jazyk na rôznych stupňov znalosti ovláda asi 25% slovenskej populácie. V programe školského a vysokoškolského vzdelávania na Slovensku ruský jazyk zostáva na treťom mieste po angličtine a nemčine.

  V rámci diskusie s delegátmi  Zväzu Rusov v Trenčíne – BEREGA p. veľvyslanec ocenil ich prácu a vyzval ich na spoluprácu so školami pri tvorbe a realizácii projektov na podporu výučby ruského jazyka realizovaním rôznych doplnkových foriem a podujatí  zameraných na propagáciu ruskej kultúry a ruského jazyka.

  Na záver p. veľvyslanec odovzdal riaditeľovi školy hodnotný dar vo forme knižných titulov a výučbových DVD na podporu vyučovania ruštiny, za čo mu veľmi pekne ďakujeme.  

 • 5. 4. 2016

  Študenti  II.A triedy si spolu s triednou učiteľkou Tatianou Vančovou dňa 31. marca 2016 prevzali z rúk odbornej poroty v Slovenskom národnom múzeu v Bratislave mimoriadnu cenu za najlepší cestovateľský bedeker prezentujúci Srí Lanku. 

  Okrem vecného daru sa žiaci môžu tešiť, že ich v škole čaká atraktívne rozprávanie a prednáška  o čarovných kútoch Zeme, ktoré pre nich pripravia TOP sprievodcovia BUBO cestovnej kancelárie. 

   

  Na záver len zopár slov:

  Za dvadsať rokov budeš viac sklamaný z vecí, 

  ktoré si neurobil, než z tých, ktoré si urobil. 

  Tak odhoď´kotvy! Odplávaj z bezpečného prístavu! 

  Naber do plachiet priaznivý vietor! 

  V knihe sveta nečítaj iba jednu stanu, ale naštuduj ju celú. 

  Skúmaj. Snívaj. Objavuj.

 • Angličtinár roka

  Dňa 27. januára 2016 organizovala agentúra Injoy http://injoy.sk/ súťaž Angličtinár roka, ktorej sa zúčastnili aj naši studenti. A už máme výsledky.

  V rámci Slovenska, ale aj Európy sa umiestnili na veľmi pekných miestach. Ako? Pozrite sa na ich výsledky: http://injoy.sk/anglictinar-roka-2016-vysledky/?skola=2036 Všetkým gratulujeme! Sme na Vás pyšní!

 • Čo nového v apríli?

  Klikni do sekcie "Pripravujeme pre Vás" a zisti, čo bude počas apríla na škole prebiehať.

 • 30. 3. 2016

  Dvaja naši študenti sa zúčastnili Krajského kola olympiády vo francúzskom jazyku. V kategórii mladších žiakov získal Alexander Bulko z II.A triedy 2. miesto a v kategórii starších žiakov získala Júlia Mlčúchová z V.C triedy 2. miesto. Ďakujeme za vynikajúce výkony a gratulujeme!!!

 • 17. 3. 2016

  Srdečne gratulujeme žiakom II.A - Alexander Bulko, Martin Greguš, Dominik Jablonka, Lucia Kobzová, Patrícia Slivoňová, Ondrej Šebík, Samuel Škyrta, Filip Tokovics a Erik Trstenský, ktorí sa pod dohľadom slečny učiteľky Mgr. Tatiany Vančovej zapojili do súťaže:

  "ZÁPISNÍK CESTOVATEĽA - spoznaj sám seba"

  Žiaci si zvolili Srí Lanku a vytvorili o nej cestovateľský bedeker, priestorový objekt a cestovateľskú mapu. Práve bedeker sa stal ich víťazným tromfom, za čo im bola udelená mimoriadna cena poroty. Žiakom a slečne učiteľke ďakujeme za prezentáciu našej školy na verejnosti a držíme palce v ďalších ročníkoch súťaže.

Novinky

Kontakt

 • Súkromné gymnázium FUTURUM
  Kožušnícka 71/2, 911 05 Trenčín
 • +421 x 918 325 444

Fotogaléria